O nas - Konopna alternatywa

Przejdź do treści

Menu główne:

O nas

O firmie
Konopie, a właściwie dlaczego One?

Konopie - Zdrowie słowa te idealnie do siebie pasują! Konopie włókniste (Cannabis sativa L) bo o nich mowa
to pod wieloma względami niezwykłe rośliny
i powiniście zacząć czerpać z nich jak najwiecej...
Nasze wieloletnie doświadczenie w uprawach konopi pozwala nam nie stosować żadnych oprysków podczas całego cyklu życia roślin, dzięki temu plony wolne są
od pozostałości chemicznych - to rzadki wyjątek
w dobie wszechstronnej chemizacji.
Ziarna natomiast to prawdziwa skarbnica wielu cennych składników odżywczych: białko o pełnym profilu aminokwasowym, kwasy omega-3, 6, 9, błonnik, węglowodany, witaminy, minerały, chlorofil - można powiedzieć posiłek kompletny.
Ponadto konopie stoją na straży czystego powietrza przyczyniając się do redukcji CO2, ponieważ potrafią absoroboać ten dwu tlenek w znacznych ilościach.
Mogą też ochronić lasy. Z jednego hektara konopi można wyprodukować tyle użytecznego włókna celulozowego, co z czterech hektarów drzew. Dodatkowo z tą przewagą, że plon konopi można zebrać po +/- 120 dniach. Drzewa muszą rosnąć wiele lat, by były użyteczne w przemyśle papierniczym. ...to tylko kilka przykładów, pierwszych z brzegu, które powinny Was przekonać do przyjaźni z tymi roślinami :)
Nas pochłonęły już dawno i bardzo dobrze nam z tym, jednocześnie cieszymy się, że możemy dostarczać Wam produkty o bezkompromisowej jakości!
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego